Putování přírodou

Putování přírodou

Dne 25. srpna 2018 proběhl první ročník Putování s přírodou, které pořádalo naše mateřské centrum ve spolupráci s Mysliveckým spolekm Velké Němčice.

I když nám počasí moc nepřálo, sešli jsme se v hojném počtu u kostela a vyrazili směrem na Křepice, kde nás za mostem na poli čekalo uvítání členy Mysliveckého spolku. Tady jsme měli možnost vidět umění vycvičených psů. Předvedli nám práci s výstřelem, vyhledání a vystavení zvěře a také dohledání zvěře v terénu. Děti zde volili nejkrásnějšího pejska v soutěži Miss pes.

Po náročné volbě děti odpovídaly na připravené otázky týkající se psích plemen, Poté jsme společně vyrazili na procházku plnou úkolů. Od stání na jedné noze jako volavky, hrabání jezevčí nory, přes formaci divokých hus s hlasitým voláním ga-ga-ga až po vytí vlčí smečky. Děti společně s rodiči hledali a poznávali vycpaná zvířata, dále přiřazovali mláďata k rodičům, vyzkoušeli pohled dalekohledem a také se prodírali "pralesem".

Celé 4 hodiny chůze utekly velice rychle a na závěr na všechny čekalo překvapení v podobě kotlíkového guláše, špekáčků a sladkostí pro děti.

Akci hodnotíme jako velice zdařilou a to díky skvělé přípravě členů Myliveckého spolku. Děkujeme za skvělou organizaci a těšíme se na další spolupráci.


Všechny fotografie najdete ve fotogalerii.