Putování s myslivci

Putování s myslivci 2019

Na druhý ročník společného putování kolem Velkých Němčic jsme se všichni těšili.

Sešli jsme se poslední prázdninovou sobotu ve 14,00 hodin u kostela a společně jsme šli na první stanoviště, kde nás přivítali členové mysliveckého sdružení, dětem rozdali pracovní listy, do kterých zapisovali splněné úkoly a putování mohlo začít.

Byli jsme zvědaví, co si pro nás Myslivecké sdružení připravilo tentokrát. Opět nás nezklamali.

Začali ukázkou loveckých psů v akci při dohledání zvěře. Na poli nám poté rozmístili křepelky. Děti dostali za úkol tyto křepelky pochytat a tak se vžili do role psů a vyzkoušeli si, jaké to je, být loveckým psem.

Během horkého dne se nám podařilo s dětmi projít cca 5 km trasu plnou různých zábavných úkolů. Například napodobit zmiji na vodě, kachní pochod. Zajímavý úkol dostali děti společně s rodiči. Všichni společně jsme utvořili rojnici a celým sadem jsme šli jako praví honci, kdy jsme měli nahnat zvěř potulující se po sadu. Jakým překvapením pro všechny bylo, když jsme objevili obří myš, maxi papouška, sněžného levharta, mimoně a dokonce i babku na kole 😊. Poznávat zvířata na obrázku nebo vycpanou zvěř, už zvládáme celkem bravurně, tak jako napodobit lišku na lovu, útok rysa a nebo vytí vlčí smečky.

Opět jsme se nenudili a po zdatné vycházce nás čekalo výborné občerstvení v podobě srnčího guláše, špekáčků a sladkých odměn pro děti. Po vyhlášení nejlepších došlo i na myslivecký soud.

Děkujeme za spolupráci a organizaci a těšíme se na další setkání v putování kolem Velký Němčic.

Fotogalerie ZDE