Víkendový pobyt

Vřesovice

I letos jsme všichni společně vyrazili na víkendový pobyt. Tentokrát byly, jako místo našeho dočasného pobytu, zvoleny Vřesovice u Kyjova  a to v termínu od 16. do 18. června 2017.

I přesto, že nám počasí moc nepřálo, jsme si víkend užili. Pátek byl ve znamení prozkoumávání našeho společného bydlení a večer nemohlo chybět přátelské posezení v jídelně.

V sobotu dopoledne jsme šli na procházku k nedalekému rybníku a pak jsme pokračovali po bobří stezce, na které jsme se všichni (děti i dospělí) snažili odpovídat na otázky týkající se přírody. Mnohdy jsme se dost zapotili.

Po obědě většina přítomných vyjela na výlet do Buchlovic, kde jsme si prohlédli zámek, přilehlé zahrady a zabrousili jsme i do čokoládovny. Součástí zámecké zahrady byla i výstava fuchsií a sbírka historických kol

Komu nestačila čokoláda, zastavil se v místní cukrárně. Tatínci nevynechli možnost občerstvení v buchlovické hospůdce.

Večer jsme rozdělali táborák a opékali špekáčky. Od ohně nás bohužel opět zahnal déšť, takže i druhý večer jsme strávili v jídelně.

V neděli dopoledne dostaly děti sladkosti a nezbytné diplomy. I pro tatínky bylo připraveno překvapení. Na tuto neděli totiž připadl svátek Dne otců, takže každý z nich dostal malé překvapení, které doprovázela i báseň.

Pak už nám nezbývalo než se sbalit a po obědě vyrazit zpátky domů.

....už se všichni moc těšíme na příští rok.


Naše děti nám pomalu odrůstají a některé z nich nám už pomáhají s organizací. Letos to byla Klárka Homolová, která o víkendovém pobytu napsala moc pěkný článek do místního zpravodaje.

Fotogalerii najdete ZDE, ZDE a taky TADY